Przejdź do treści
Strona główna » Wynajmem długoterminowy a leasing

Wynajmem długoterminowy a leasing

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Często trudno jest podjąć decyzję czy wybrać wynajem długoterminowy danej marki samochodu czy jednak zdecydować się na leasing. Wielu klientów nie zdaje sobie kompletnie sprawy z tego jakie są różnice między tymi dwoma opcjami.

Często są mylone

Trzeba przyznać, że mimo niektórych podobieństw jednak wynajem długoterminowy lexus – https://star-fleet.pl/samochody/lexus a leasing to dwie całkiem odrębne kwestie. Tak naprawdę obie te opcje mają zdecydowanie więcej różnic aniżeli podobieństw. Ale o tym wielu ludzi niestety nie wie.

W przypadku wynajmu długoterminowego samochodu i leasingu osoba będąca użytkownikiem pojazdu może ale nie musi go wykupować. Opcja taka może być dla kogoś kusząca natomiast ktoś inny może mieć potrzebę wynajmowania nowego samochodu. Biorąc pod uwagę wysoki koszt wykupu samochodu w przypadku wynajmu długoterminowego nie ma sensu decydować się na taki właśnie krok. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest jednak zawarcie nowej umowy długoterminowego najmu samochodu. Co innego jeżeli chodzi o leasing. Tutaj wykup jest jak najbardziej opłacalny, ponieważ stanowi tylko 1-10% wartości końcowej samochodu. Jednym słowem jest to bardzo opłacalna opcja.

Dużym plusem jest fakt, że wynajem długoterminowy lexus oferuje swoim klientom dosyć wysoką ratę miesięczną jednak klient w takiej sytuacji nie musi się już o nic martwić. Po jego stronie nie leżą żadne dodatkowe obciążenia finansowe. Jednym więc słowem nie trzeba przeliczać dodatkowych kosztów związanych chociażby z serwisowaniem samochodu czy też wymianą ogumienia. Wszystko to jest już zawarte w racie wynajmu długoterminowego.

Kiedy wynajem długoterminowy jest opłacalny?

Jest to opcja przede wszystkim dla tych wszystkich osób, które nie mają czasu martwić się o jakiekolwiek inne rozwiązania. Rozwiązanie takie świetnie się sprawdza w przypadku osób wygodnych. Dla nich liczy się przede wszystkim kwota miesięcznej raty jaką należy opłacać. Wszystkie techniczne aspekty pozostają po stronie firmy wynajmującej samochód. Również jeżeli chodzi o jakiekolwiek naprawy samochodów osoba wynajmująca nie musi się o nic martwić. Otrzymuje po prostu samochód zastępczy, którym będzie się poruszać. Kwestie kosztów i napraw pozostają po stronie firmy, która wynajmuje samochód.

Zobacz też:  Piekarnik w sercu kuchni: jakie funkcje warto rozważyć?

Wydaje się, że wynajem długoterminowy samochodu jest dobrym rozwiązaniem. Warto oczywiście wszystko sobie dokładnie przemyśleć, aby mieć pewność tego, że podejmuje się dobrą decyzję. W momencie jednak kiedy nie chce się posiadać samochodu na własność a w zamian za to ktoś nie chce się o nic martwić wydaje się, że takie rozwiązanie jest wprost idealne.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz